Každý zapálený pěstitel ví, že sluneční svit, klid a teplo dokážou maximalizovat potenciál sklizně. V našich zeměpisných podmínkách však musíte neustále bojovat s ranními mrazíky, deštěm, bouřkou, krupobitím i dalšími negativními jevy. Jak před nimi ochránit své rostliny?
Jednoduchý foliovník dokáže divy
Venku na vaše rostliny číhá celá řada rizik – od mrazíků přes krupobití až po nejrůznější parazity nebo silný vítr. Pokud to se svou sklizní myslíte opravdu vážně a nechcete riskovat, je samozřejmě nutné plody své práce adekvátně ochránit. Dávejte si však pozor, rozhodně není nutné ihned začít stavět složitý a předražený skleník. Naštěstí existují mnohem rychlejší a výhodnější řešení, která udělají stejnou parádu.
Jasným příkladem je jednoduchý foliovník. Pro jeho vztyčení stačí sestavit jednoduchou kovovou kostru z ocelových trubek. Ty se následně zakotví buď do zabetonovaných patek, nebo pouhým zakopáním patek do země (záleží na velikosti foliovníku, povětrnostních podmínkách a složení podloží). Záleží jen na vás, jestli si zvolíte foliovníky s rovnými boky, či foliovníky s oblými boky. Obě řešení fungují prakticky stejně. Finálním krokem je pokrytí konstrukce, a to s pomocí jednoduché, případně dvojité dofukované folie. Jejich životnost činí sedm až devět let.
Jak na výstavbu foliovníku?
Zajímají vás levné foliovníky, které však perfektně poslouží? V takovém případě se mrkněte na webové stránky Konstrukce Schwarz, kde ihned získáte potřebnou inspiraci. Tito známí odborníci už od roku 2001 realizují malé i velké foliovníky v nejrůznějších podobách. Zároveň dodávají i pokročilé vybavení, jako jsou například teplovzdušné kotle, automatické meteostanice, mostové závlahy, stroje a linky pro automatizaci a další vychytávky.