Home Bydlení 3 kroky, jak si zútulnit terasu.

3 kroky, jak si zútulnit terasu.

by ona
0 comment

Ne nadarmo se říká, že doplňky a dekorace vytvářejí pestřejší domov. Přesvědčte se, že to platí io venkovním prostoru – ať už zařizujete zahradní zákoutí, balkon nebo terasu!

Na první pohled se to možná nezdá, ale kategorie doplňků do exteriéru je opravdu široká – skoro tak, jak je tomu v případě interiéru. Od různých druhů bytového textilu přes praktické doplňky až po romantické osvětlení.

V hlavní roli textil
Čím zaručeně zútulněte venkovní posezení? Určete dekoračními polštáři, podsedáky nebo dekami – například v aktuální trendy boho stylu s třásněmi a aplikacemi. Dodají vám nejen pohodlí a styl, ale zpříjemní sezení a zahřejí, když se venku ochladí. Tímto funkce textilií ani zdaleka nekončí. Chcete udělat dojem na své hosty? Pořiďte si vnější koberec. Prostor nesmírně zútulní a dodá mu šmrnc. Na výběr máte z odolných umělých i sympatických přírodních materiálů – ať už se rozhodnete pro tradiční obdélníkový nebo nekonvenční kulatý tvar.

Nápadité detaily
Určitě oceníte, když budete mít po ruce židli nebo taburet. Nejen ve chvíli, kdy si potřebujete vyložit nohy po těžkém dni v práci, ale také v případě, kdy si budete chtít odložit šálek s kávou, časopis nebo brýle. K odkládání věcí se hodí i různé úložné koše, kam můžete schovat například extra zásobu textilních doplňků. Obojí navíc plní i funkci dekorace. K venkovním prostorám patří neodmyslitelně také květiny. Vyberte pro ně nějaké pěkné obaly na květináče, případně stojany, které podtrhnou celkové ladění prostoru nebo rovnou přitáhnou pozornost.

Jak vytvořit správnou atmosféru? Osvětlením!
Osvětlovací prvky dodávají vnějšímu prostoru nezaměnitelné kouzlo. Kromě klasických stropních a nástěnných lamp na elektřinu, které plní hlavně praktickou funkci, nezapomínejte ani na dekorativní osvětlení. Venku máte k dispozici jednu specifickou kategorii, a to jsou solární lampy. Přes den se dobijí slunečním zářením a po setmění se samy rozsvítí. Mohou se podobat běžným světlům nebo připomínat sochy a umělecká díla. Je to jen na vás! Samostatnou kapitolou jsou pak lucerny a svícny. Aby ne, vždyť jemné světlo svíček šíří romantickou náladu a navozuje pocit klidu.

Lampiony jsou velký hit současnosti a pokud vlastníte nějaký venkovní prostor, rozhodně musíte alespoň jeden mít. Zajímavé je také seskupovat je do velikostně i materiálově různorodých setů – pořiďte si malou a velkou dřevěnou lucernu ve tvaru domečku nebo zkombinujte nízkou ratanovou lucernu s vysokým kouskem ze skla a kovu.

You may also like

Leave a Comment

O nás

“Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.”