Home Rady a Návody Pokojové rostliny, které lze pěstovat na tmavých místech

Pokojové rostliny, které lze pěstovat na tmavých místech

by ona
0 comment

Dny se zkracují, denního světla je méně. Dopady jeho ubývajících dávek nepocítí pouze lidé, ale také pokojové rostliny. To ale neplatí o druzích, které bez jakýchkoli problémů zvládnou pěstování v přítmí, ve stínu nebo v tmavých koutech pokojů.

Aloe vera
Jednou z nejoblíbenějších rostlin pěstovaných na tmavších místech je aloe vera. Její dobrá odolnost nejen vůči tmě, ale také vůči vlhkosti z ní činí ideální živou dekoraci do koupelny. Pěstovat se samozřejmě může v jakémkoli pokoji, přičemž vadit jí nebude ani trochu světla.

Kalatea
Pro kalateu je světlo překážkou ke zdravému růstu. Nejenže poloha ve velmi prosvětleném prostoru jí způsobuje vyblednutí barev na listech, při vyšších dávkách světla může začít schnout, případně začne být jinak poškozena.

Netík
Jednotlivé druhy kapradin jsou jako stvořené do stínu. Na tmavších místech se jim daří ve volné přírodě i v domácnostech. Příkladem je netik, kterému k životu stačí poloha na vyvýšeném místě v koutě pokoje s oknem. Přímé světlo však na tuto malou kapradinu dopadat nesmí.

Begónie královská
Oblíbená pokojová rostlina k nám přišla až z Indie. I když se nejedná o druh stvořený výhradně pro život na tmavých místech, absence světla pro ni není překážkou. Ke zdravému růstu jí stačí trochu vody a občasný sestřih.

Zamiokulkas
Malá šikovná rostlinka s lesklými listy je oblíbená pro svoji nenáročnost. Kromě toho, že se hodí do tmavých koutů nebo na skříňky bez přístupu slunečního svitu, potěší také minimální péčí. Vyžaduje zálivku pouze jednou týdně a téměř žádné hnojení.

Monstera
Mezi druhy vhodnými do tmy najdeme také jedovaté rostliny. Většina z nich se však může pochlubit elegantním vzhledem a dlouhodobou trvanlivostí, kvůli čemuž majitelům jejich obsah jedovatých látek nevadí. Takovou je i monstera schopna přizpůsobit se každému prostředí.

Pokojových rostlin, kterým tma a polostín nevadí, je samozřejmě mnohem více. Výše uvedené druhy jsou jen výběrem z těch nejoblíbenějších a v našich domácnostech nejpěstovanějších, ať už kvůli nenáročnosti, schopnosti čistit ovzduší nebo samotné eleganci dané rostliny.

You may also like

Leave a Comment

O nás

“Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.”